ორშაბათი, 24.02.2020, 03:04
სიახლები საქართველოს შესახებ.
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас სტუმარი | RSS
Меню сайта
Наш опрос
უნდა დავნებდეთ რუსეთს?
ნახვა: 569
Главная » 2008 » სექტემბერი » 27 » დაღუპული და დაკარგული სამხედრო მოსამსახურეების სია
დაღუპული და დაკარგული სამხედრო მოსამსახურეების სია
14:28

საქართველოს თავდაცვის სამინისტრომ  25 სექტემბრის მდგომარეობით საქართველო-რუსეთის ომში დაღუპულ და დაკარგულ სამხედრო მოსამსახურეთა სახელობითი სია გამოაქვეყნა. სამინისტროს ცნობით, სულ დაღუპულია 115 სამხედრო პირი. მათ შორის, 8 ოფიცერი; 96 კაპრალ/სერჟანტი; 1 რიგითი; 9 რეზერვისტი; 1 სამოქალაქო პირი. 

დაღუპულ სამხედრო მოსამსახურეთა სახელობითი სია:

 1. კაპიტან-ლეიტენანტი ჭიტაძე თეიმურაზ თამაზის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები 
2. კაპრალი დათუაშვილი ზვიად რევაზის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები საზღვაო 
3. კაპრალი ფიჩხაია თემურ გოგის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები
4. კაპრალი ღვინჯილია გიორგი ნუგზარის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები
5. კაპრალი ბარბაქაძე ზვიად ზურაბის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები
6. კაპიტანი ბალხამიშვილი ალბერტ უშანგის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები
7. სერჟანტი დევნოზაშვილი ნოდარ ეფრემის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები
8. ავიაციის უმცროსი სერჟანტი ნანუაშვილი გიორგი ჯიმშერის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები
9. კაპრალი ბასილაძე ბადრი გიორგის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები
10. ვადიანი ს/მ გურჩიანი სამსონ ფრიდონის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები
11. კაპრალი ტრაპაიძე შალვა გურამის ძე - I ქვეითი ბრიგადა
12. კაპრალი თაყაძე ვიტალი ილიას ძე - I ქვეითი ბრიგადა
13. კაპრალი ბეკურაშვილი მამუკა გოჩას ძე - I ქვეითი ბრიგადა
14. ლეიტენანტი ხურციძე შოთა ოლეგის ძე - I ქვეითი ბრიგადა
15. კაპრალი შაინიძე ასლან ჯემალის ძე - I ქვეითი ბრიგადა
16. კაპრალი ნიკიტინი თამაზ ედუარდის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
17. უმცროსი სერჟანტი ფანცულაია მამია თამაზის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
18. კაპრალი თეფანია ლევან ოთარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
19. უმცროსი სერჟანტი დიასამიძე ედნარ დურსუნის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
20. კაპრალი ჯაილოვა დიმიტრი ოთარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
21. კაპრალი ბოკუჩავა თემურ ტარიელის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
22. კაპრალი სამაკაშვილი მამუკა ნუგზარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
23. კაპრალი შაინიძე ამირან ნოდარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
24. კაპრალი აბაშიძე მალხაზ ილიას ძე - II ქვეითი ბრიგადა 
25. კაპრალი ბალაშვილი ზურაბ გივის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
26. კაპრალი დვალიშვილი მიხეილ დავითის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
27. კაპრალი ბერიძე თეიმურაზ ბეჟანის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
28. კაპრალი შეყლაშვილი ილია ვაჟას ძე - II ქვეითი ბრიგადა
29. უმცროსი სერჟანტი თურმანიძე ფრიდონ გიორგის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
30. სერჟანტი შაინიძე ვაჟა ნოდარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
31. უმცროსი სერჟანტი გელდიაშვილი ანზორ ვახტანგის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
32. უმცროსი სერჟანტი კოხრეიძე ლევან რეზოს ძე - II ქვეითი ბრიგადა
33. უმცროსი სერჟანტი ონიანი ალექსანდრე ვალოდის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
34. კაპრალი წულაძე რუსლან ვილორიკის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
35. კაპრალი ფორჩხიძე ნიკოლოზ ჯონდოს ძე - II ქვეითი ბრიგადა
36. კაპრალი კუპატაძე შმაგი როლანდის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
37. კაპრალი კაცაძე ზვიად სერგოს ძე - II ქვეითი ბრიგადა
38. უმცროსი სერჟანტი გაბუნია ილია ივანეს ძე - II ქვეითი ბრიგადა
39. კაპრალი ჯანელიძე ირაკლი ვაჟას ძე - II ქვეითი ბრიგადა
40. კაპრალი ბარამია მარლენ ტარიელის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
41. სერჟანტი მელქაძე ლევან თამაზის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
42. კაპიტანი ლაგურაშვილი ლერი თენგიზის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
43. კაპრალი მანძულაშვილი ლევან ოლეგის ძე - II ქვეითი ბრიგადა
44. უმცროსი სერჟანტი ეფაძე ზურაბ ავთანდილის ძე - III ქვეითი ბრიგადა
45. კაპრალი ტატუაშვილი გიორგი ზაურის ძე - III ქვეითი ბრიგადა 
46. კაპრალი ზაზაშვილი ალექსანდრე პავლეს ძე - III ქვეითი ბრიგადა
47. კაპრალი გიგუაშვილი მალხაზ თამაზის ძე - III ქვეითი ბრიგადა
48. კაპრალი ქამაშიძე ავთანდილ იოსების ძე - III ქვეითი ბრიგადა
49. კაპრალი ხარჩილავა კობა რევაზის ძე - III ქვეითი ბრიგადა
50. კაპრალი ბალახაშვილი არტემ გურამის ძე - III ქვეითი ბრიგადა
51. უმცროსი სერჟანტი თუთისანი მერაბ მურმანის ძე - III ქვეითი ბრიგადა
52. კაპრალი ციცქიშვილი ვალერი რეზოს ძე - III ქვეითი ბრიგადა
53. კაპრალი გოგორიშვილი გიგა ტიტეს ძე - III ქვეითი ბრიგადა
54. უმცროსი სერჟანტი სმირნოვი ვასილი იურის ძე - III ქვეითი ბრიგადა
55. უმცროსი სერჟანტი კოპალიანი პაატა ჯეირანის ძე - III ქვეითი ბრიგადა
56. უმცროსი სერჟანტი ბრეგაძე ფრიდონ ავთანდილის ძე - III ქვეითი ბრიგადა
57. მაიორი დოლიძე შალვა ზაურის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
58. სერჟანტი მგალობლიშვილი ფილიპე ჰამლეტის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
59. უფროსი ლეიტენანტი ბაბუციძე ილია გიორგის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
60. კაპრალი დადვანი საბა შამილის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
61. კაპრალი ირემაძე მურთაზ გურამის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
62. კაპრალი გზირიშვილი ვახტანგ ბადრის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
63. კაპრალი დვალიშვილი დავით რობერტის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
64. კაპრალი დოიჯაშვილი ონისე ლევანის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
65. კაპრალი მჟავანაძე რაულ ასლანის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
66. კაპრალი ჩადუნელი დევი ჯონდოს ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
67. კაპრალი ქარჩავა გოგიტა ნუგზარის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
68. კაპრალი მახარაშვილი ზაურ მურმანის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
69. კაპრალი წურწუმია კობა ამირანის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
70. კაპრალი ჯავახიშვილი გიორგი გენადის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
71. კაპრალი ღვინიაშვილი სოსო თენგიზის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
72. კაპრალი ბერიკაშვილი გიორგი მიხეილის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
73. კაპრალი დავითაშვილი ვლადიმერ უშანგის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
74. უფროსი სერჟანტი ფერაძე ზაზა თენგიზის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
75. მაიორი ჭედია გელა გივის ძე - V ქვეითი ბრიგადა
76. სამედიცინო სამსახურის სერჟანტი ჭელიძე მერაბ თამაზის ძე - V ქვეითი ბრიგადა
77. კაპრალი ღვინიაშვილი გიორგი თენგიზის ძე - V ქვეითი ბრიგადა
78. კაპრალი მამალაძე ამირან გურამის ძე - V ქვეითი ბრიგადა
79. კაპრალი ტოროშელიძე ჯიმშერ იაშას ძე - საინჟინრო ბრიგადა
80. კაპრალი მურადაშვილი გიორგი პაატას ძე - საინჟინრო ბრიგადა
81. სერჟანტი ახალკაცი ზაზა ბეგლარის ძე - საინჟინრო ბრიგადა
82. პოლკოვნიკი ელიზბარაშვილი დავით ვალიკოს ძე - საინჟინრო ბრიგადა
83. უფროსი სერჟანტი ბერიანიძე არჩილ ვახტანგის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი 
84. სერჟანტი ბადრიაშვილი გიორგი ნოდარის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
85. უფროსი სერჟანტი მელიქიძე თამაზ არდიკოს ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი 
86. კაპრალი კვალიაშვილი ივანე მალხაზის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
87. კაპრალი განჯელაშვილი ვასილ გივის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
88. კაპრალი რომელაშვილი გიორგი ირაკლის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
89. კაპრალი დოთიაშვილი ზაზა ზაურის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
90. კაპრალი კურდღელაშვილი ჯიმშერ ელგუჯას ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
91. კაპრალი მამუკაშვილი გიორგი ვალერის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
92. კაპრალი კვირიკაშვილი ზაქარია იოსების ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
93. სერჟანტი ინაური ელგუჯა ნოდარის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
94. კაპრალი ურიგაშვილი ზურაბ თამაზის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
95. კაპრალი მეხატურიშვილი იოსებ გურამის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
96. კაპრალი მიჩიტაშვილი მზეჭაბუკ ტარიელის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
97. კაპრალი ერაშვილი რამაზ გურამის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
98. კაპრალი წულაია გიზო გულივერის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
99. კაპრალი ელიკაშვილი ივანე ნუგზარის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
100. უფროსი სერჟანტი მაკრახიძე გოგიტა გურამის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
101. კაპრალი ქარელი ოთარ პაატას ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
102. სერჟანტი ცერცვაძე მიხეილ ქიშვარდის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
103. კაპრალი შაინიძე გიორგი დავითის ძე - ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი
104. უმცროსი სერჟანტი ასლანიძე ომარ ლეოს ძე - ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი
105. სერჟანტი თავგორაშვილი კახაბერ გიორგის ძე - სპეციალური ოპერაციების დაჯგუფება
106. ს/პირი რაზმაძე ამირან ავთანდილის ძე - ჯარების ლოგისტიკური უზრუნველყოფის დეპარტამენტი
107. რეზერვისტი ხურცილავა დათა ბესიკის ძე - ეროვნული გვარდია
108. რეზერვისტი ჭითანავა გოგა ტარიელის ძე - ეროვნული გვარდია
109. რეზერვისტი კიკალეიშვილი ოთარ ბახვას ძე - ეროვნული გვარდია
110. რეზერვისტი გაბუნია შალვა ემზარის ძე - ეროვნული გვარდია
111. რეზერვისტი ბერაია გოგა რევაზის ძე - ეროვნული გვარდია
112. რეზერვისტი იოსავა მიხეილ ბესიკის ძე - ეროვნული გვარდია
113. რეზერვისტი ჭოჭუა ლევანი მძლავრის ძე - ეროვნული გვარდია
114. რეზერვისტი მორბედაძე ირაკლი ოთარის ძე - ეროვნული გვარდია
115. რეზერვისტი ბოჭოიძე ზაზა სავლეს ძე - ეროვნული გვარდია
 
 
საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს დაკარგული სამხედრო მოსამსახურეების სახელობითი სია

2008 წლის 25 სექტემბრის მდგომარეობით 
 
სულ: 54
მ.შ. ოფიცერი: 14
კაპრალ/სერჟანტი: 40
 
43 უცნობი სამხედრო მოსამსახურის გვამი დაკრძალულია მუხათგვერდის სასაფლაოზე 
 
1. უფროსი ლეიტენანტი ახობაძე მერაბ ტარიელის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
2. კაპიტანი ჯოჯუა გიორგი თეიმურაზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
3. კაპიტანი სერგია კობა იურის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
4. უმცროსი სერჟანტი ანწუხელიძე გიორგი ზაურის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
5. კაპრალი ბლიაძე დავით ბუხუტის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
6. კაპრალი ალავერდაშვილი რეზო გოჩას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
7. კაპრალი დევდარიანი ლევან ცაგოს ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
8. კაპრალი მიდელაშვილი ლევანი ავთანდილის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა
9. კაპრალი ქამაშიძე ტარიელ მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
10. კაპრალი იოსებიძე ლევან შუქურის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
11. კაპრალი ხაიკაშვილი შმაგი ამირანის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
12. კაპრალი ახალკაცი რეზო გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
13. სერჟანტი ტურაშვილი ზურაბ გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
14. კაპრალი ნოზაძე შმაგი გუგულის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
15. კაპრალი გლუნჩაძე ზაზა თენგიზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
16. კაპრალი ბაზაძე ირაკლი ომარის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
17. კაპრალი თენიეშვილი ზაურ ჯუმბერის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
18. სამედიცინო სამსახურის უმცროსი ლეიტენანტი ბეგიაშვილი ზურაბ თემურის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
19. უმცროსი სერჟანტი დანელია გოჩა გურამის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
20. კაპრალი ქათამაძე გიორგი შირინის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
21. კაპრალი ლომიძე ავედიკ ვახტანგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
22. კაპრალი ყალაბეგიშვილი ნიკა გაბრიელის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
23. უფროსი სერჟანტი თიგიშვილი გელა ვაჟას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
24. უფროსი ლეიტენანტი ნატროშვილი ალექსი გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
25. ლეიტენანტი მამისაშვილი რეზო გელას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
26. უფროსი ლეიტენანტი მელია სერგო თამაზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
27. უფროსი ლეიტენანტი ნადარეიშვილი გიორგი გენადის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
28. კაპიტანი ყულოშვილი ერეკლე მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
29. კაპიტანი თანდაშვილი ალექსანდრე დიმიტრის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
30. უმცროსი სერჟანტი მებაღიშვილი გელა მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
31. ლეიტენანტი ბარდაველიძე ალია მერაბის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
32. კაპიტანი კირაკოზაშვილი გიორგი ოთარის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
33. კაპრალი უგრეხელიძე რომან გრიგორის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
34. კაპრალი აბრამიშვილი ზურაბ გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
35. კაპრალი გოროზია სერგეი კონსტანტინეს ძე-IV ქვეითი ბრიგადა
36. კაპრალი წიქარიშვილი გიორგი ზაზას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
37. კაპრალი ბეჟუაშვილი იოსებ მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
38. უფროსი სერჟანტი ნაჭყებია ზურაბ სერგოს ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
39. კაპრალი ჭაღალიძე თენგიზ შოთას ძე- V ქვეითი ბრიგადა
40. კაპრალი ჯიქია დავით დაზმერის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
41. კაპრალი ხუბულური კახაბერ ირაკლის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
42. ლეიტენანტი რომელაშვილი გიორგი მურაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
43. კაპრალი ბირთველიშვილი ზაზა თამაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
44. კაპრალი სუხიტაშვილი ოთარ დიმიტრის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
45. კაპრალი ჭონიშვილი ოლეგ სერგოს ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
46. კაპრალი რომელაშვილი გელა მურაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
47. უმცროსი სერჟანტი სოფრომაძე უშანგი ომარის ძე- I ქვეითი ბრიგადა
48. კაპრალი ბერანძე ბადრი ოთარის ძე- I ქვეითი ბრიგადა
49. კაპიტანი ჯიშკარიანი ვეფხვია გიგუშას ძე- II ქვეითი ბრიგადა
50. უმცროსი სერჟანტი გოგნაძე ვალერი სულიკოს ძე- II ქვეითი ბრიგადა
51. კაპრალი წილოსანი ემზარ შუქრის ძე- II ქვეითი ბრიგადა
52. ავიაციის უმცროსი სერჟანტი კაკაურიძე ფელიქს მიტუშას ძე- II ქვეითი ბრიგადა
53. კაპრალი ზოიძე რომანი ლევანის ძე- II ქვეითი ბრიგადა
54. კაპრალი კოშაძე კახა აკაკის ძე- II ქვეითი ბრიგადა

Просмотров: 826 | Добавил: admin | Рейтинг: 1.0/1 |
Всего комментариев: 0
სახელი *:
Email *:
კოდი *:
Форма входа
Календарь новостей
«  სექტემბერი 2008  »
ორსამოთხხუთპარშაბკვი
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Поиск
Друзья сайта
Copyright MyCorp © 2020
Website builder - uCoz